DITA

DITA Excalibur Army

Samohybná kanónová houfnice s moderním palubním řídícím systémem a nástavbou schopnou autonomního provozu.

s.
DĚLOSTŘELECKÉ SYSTÉMY
  • Ráže 155 mm NATO
  • Dostřel až 39 km
  • Automatické míření
  • Zodolněná klimatizovaná kabina s filtroventilací
  • 40 vezených nábojů
DITA Excalibur Army

Kanónová houfnice DITA

hlavní rysy

Samohybná houfnice DITA 155 mm je nová moderní dělostřelecká zbraň využívající standardní munici NATO ráže 155 mm. Vychází z původního československého konceptu houfnic na podvozcích Tatra, ale posouvá autonomii provozu na novou úroveň. DITA nabízí bezprecentní kadenci, a to při obsluze pouze 2 členy osádky – řidič a velitel). Je vybavena moderním systémem řízení palby, a umožňuje velmi rychlé zaujetí a opuštění palebné pozice, je přesná a má výbornou průchodivost těžkým terénem. 

Koncept je postaven na plně autonomní věžové nástavbě, takže je možné zbraň umístit také na pásový podvozek.

V lednu 2021 dosáhl program DITA milníku v podobě dokončení funkčního prototypu, který byl v následujících letech úspešně podroben sérii zkoušek a testů.

2členové osádky
39kilometrů dostřel
90km/h rychlost na silnici
 
OBECNÉ PARAMETRY
SPECIFICKÉ PARAMETRY
JÍZDNÍ VLASTNOSTI

DITA

Palubní řídící systém

Houfnice DITA je vybavena výkonným palubním řídícím systémem, který obsahuje subsystémy diagnostiky, inerciální navigace, automatického navedení děla, autonomního výpočtu prvků pro střelbu a managementu munice. Houfnice disponuje automatickým naváděcím systémem děla, který umožňuje rychlé a plně automatické navedení zbraně do palebné pozice.

Palubní řídící systém zajišťuje spolehlivé, rychlé a přesné zaměření děla do požadovaného směru - automaticky dle selekce odměru a elevace. Prostřednictvím ovládacího panelu M4 je také ovládán palubní řídící systém a automatické naváděcí zařízení.

Palubní řídící systém je navržen tak, aby zbraň byla schopná v co nejkratším čase zaujmout palebné postavení, splnit bojový úkol v požadovaném účinku v cíli a opustit postavení. Hlavní předností je ovládání zbraně, které je zajištěno pouze dvoučlenou obsluhou z kabiny. V případě poruchy navigačního systému je možné nouzové zamíření děla pomocí optického zaměřovače.

M4 CONTROL SYSTEM

Ovládací panel M4 je elektronické zařízení, kteřé slouží k ovládání Palubního řídícího systému. Ovládací panel má k dispozici veškeré diagnostické údaje o stavu děla a podvozku. Panel M4 je výnosný a je možné s ním ovládat věžovou nástavbu mimo kabinu.

 

HLAVNÍ PŘEDNOSTI HOUFNICE

SYSTÉM NAVEDENÍ DĚLA
155 mm RÁŽE
OSÁDKA
FVZ, A/C, TOPENÍ
APHU

AUTONOMNÍ ZBRAŇOVÁ NÁSTAVBA

Houfnice DITA je koncipována jako samostatná věžová nástavba na podvozku TATRA 8×8, ale je zároveň schopna plně autonomního provozu, takže osádka může zbraň ovládat i v případě výpadku nebo úmyslného odstavení činnosti podvozku. Díky tomu lze ale také zbraňovou nástavbu umístit na jiné, například pásové, vozidlo.

GALERIE A SOUBORY KE STAŽENÍ

EXCALIBUR ARMY si vyhrazuje právo změnit nebo stáhnout parametry a technickou specifikaci s ohledem na pokračující vývoj a změny designu svých produktů. Děkujeme za pochopení.

155 mm SPGH DITA

MRSI 3 ROUNDS

DITA 155 mm Krycí list

ŘEŠITELÉ PROJEKTU

DITA je vyráběna ve spolupráci společností ZTS Špeciál a MSM Land Systems.

3d view

Centrála společnosti

EXCALIBUR ARMY spol. s r.o.
Olomoucká 1841/175
785 01 Šternberk
Česká Republika
+420 585 083 111
[email protected]

Související služby

V rámci každého obchodního případu jsme připraveni nabídnout špičkový klientský program - včetně právního servisu, licenčního a celního řízení, balení či dopravy. Nabízíme i poprodejní podporu v podobě zajištění servisu, dodávek náhradních dílů, dokumentace či zaškolení.